Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknru

Okul bilgisi

Stafford House, İngiltere merkezli Uluslar arası bir dil okuludur. Amerika ve İngiltere’nin en güzel şehirlerinde, kaliteli okullarıyla dil eğitimi vermektedir. Her yıl Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi gibi saygın okullara yılda en az 5 öğrenci yetiştiren Stafford House, bireysel ilginin yüksek olduğu bir ortamda dil eğitimi konusunda uzman ve güler yüzlü kadrosuyla, modern eğitimi ilke edinmiştir. LEO  Yurt Dışı Eğitim olarak sizlere bu saygın okulumuz için ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Merkezler

Amerika

San Francisco

Okulumuz financial district bölgesinde yer almaktadır. San Franscisco körfezi, Chinatown ve Fisherman’s wharf bölgesine sadece yürüyüş mesafesinde olup, meşhur cable cars, metro ve yerel ulaşım noktalarına birkaç dakika mesafededir. Okulumuz aynı zaman da yepyeni modern tasarımıyla ve interaktif sınıflarımızla global bir öğrenim merkezidir.

Chicago

Okulumuz Güney Michigan caddesinde bulunmaktadır. Okul,270 kişilik öğrenci kapasitesi, 20 adet sınıfı ve ortalama 10 kişilik sınıf mevcuduyla, öğrencilerimiz için dil öğrenmeyi daha kolay hale getirmektedir. Grant Park ve Buckingham Fountain okulun tam karşısında bulunmaktadır ve The Art Institute Of Chicago’ya yürüyüş mesafesinde olup Shedd Aquarium ve The Field Museum’a kısa bir otobüs yoluyla ulaşabilirsiniz.

San Diego

Okulumuz, San Diego merkezinde Gas Lamp bölgesine yakın bir konumdadır. Okulumuz yenilenmiş modern bir yapıyla hizmet sunmaktadır.Restoranlar,alışveriş merkezleri ve müthiş gece hayatı okulumuza çok yakın bir mesafededir.Şehir ulaşım olarak tüm imkanları kolaylıkla sağlamaktadır,kolayca istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Boston

Okulumuz ultra-modern bir yapıda olup sunduğu tesislerle size tamamen Amerikan rüyasını yaşatmaktadır. Boston merkezinde olan okulumuz tarihi Faneuil Hall Marketplace’e sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Harvard ve MIT gibi dünyanın en saygın üniversitelerinin olduğu Boston, 250,000 öğrenciyle Amerika’nın koleji statüsündedir .

İngiltere

Cambridge

Okul,150 kişilik öğrenci kapasiteli,9 adet sınıfıyla tarihsel şehrin tam kalbinde bulunmaktadır, modern sınıfları ve tesisleriyle dünyanın en meşhur Cambridge kampüsüne sadece birkaç adım uzaklıktadır. Benzersiz aktiviteleriyle sizlere güzel bir eğitim alma şansı sunmaktadır. Bu aktiviteler içersinde, tekne gezisi, St John’s College turu ve tarihsel tiyatroları keşfetmek gibi güzel olanaklar sunmaktadır.

Canterbury

Ülkenin kıyısında bulunan bu tarih kokulu kent,‘İngiltere’nin bahçesi’ olarak bilinmektedir, zengin tarihi, güzel kırsalları ve kaleleriyle müthiş bir dokuya sahiptir. Aynı zaman da, kısa bir yolculukla Paris ve Brüksel’e  gidebilir, değişik gezi aktivitelerine katılabilirsiniz. Okulumuz 180 kişilik geniş kapasitesi, 15 adet sınıfı, ortalama 10 kişilik sınıf mevcuduyla ve lüks tesisleriyle bu Ortaçağ dokusunu barındıran kentte size güzel bir eğitim imkânı sunmaktadır.

Brighton

Okulumuz 224 kişilik kapasitesi ve 16 adet sınıfıyla sahile ve merkeze çok yakın bir konumdadır. Çeşitli aktivitelerle Brighton’ın en güzel yerinde dil öğrenmeyi eğlenceli şekilde sunmaktadır.

Londra

Okul, Bloomsbury bölgesinin tam kalbinde bulunmaktadır. Tüm ulaşım araçları sadece birkaç adım mesafededir. Okul binamız tarihsel bir yapıya sahiptir. 350 kişilik öğrenci kapasitesi, 20 adet sınıfı, ortalama 11 kişilik sınıf mevcudu ve son teknoloji eğitim sistemiyle kaliteli bir eğitim vermektedir.

Programlar

 • Genel İngilizce
  • Uzun dönem (Akademik) İngilizce
  • İş İngilizcesi
  • IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge ESOL sınavlarına hazırlık
  • Yaz okulları

Konaklama

Aile yanı Konaklama

Tüm merkezlerimizde bulunan aile yanı konaklama seçeneği, okul tarafından özenle seçilmiş ailelerle beraber, kendinizi evinizde hissettirecek kadar rahat bir ortamda kalarak, hem ülkenin kültürünü daha yakında tanıma şansı sağlar, hem de kurs dışında İngilizce pratiğinizi geliştirmeniz açısından aile yanı konaklama güzel bir seçenektir.

Öğrenci Yurtları

Size daha geniş bir konaklama alanı sağlayarak kendinize ait oda da farklı kültürlerle komşu olup onları daha yakından tanıyabilirsiniz. 24 saat resepsiyon, bisiklet garajı, kuru temizleme, wi-fi gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Öğrenci Evleri

Öğrenci yurtlarına benzer fakat daha küçük yapıdadır ve aynı ev içerisinde farklı odalarda konaklayarak uluslar arası öğrencilerle beraber ve farklı kültürleri yakından tanıma şansı bulabilirsiniz.

Özel Apartlar

Kalmak istediğiniz yeri, isterseniz kendiniz rezervasyon yaptırıp istediğin türde bir konaklama seçebilirsiniz.

Yaz Okulları

Stafford House, bünyesindeki yaz okullarıyla İngilizce ve ders dışı aktivitelerle güzel bir deneyim sunmaktadır. Yaz kurslarına ek olarak belli bir İngilizce düzeyine sahip öğrenciler isterlerse özel kurslardan da faydalanabilirler bunlar; Sanat ve dizayn, drama, sinema ve moda kursları bir diğeri ise Arsenal futbol akademi de, futbola meraklı gençler için özel futbol dersleri de verilmektedir.

Kurslar ve Aktiviteler


Klasik Kurs:

Yaş Aralığı: 12-17                                                                                        

Süre: 2-4 hafta

İngilizce Dersleri: Haftada 15 saat 20 ders

Merkezler: Tüm merkezlerimizde

Kurs detayı:

 • Maksimum 16 kişilik sınıf
 • Haftada 1-2 kere yarım günlük geziler
 • Tam pansiyon konaklama


Yoğun Kurs:

Yaş Aralığı:14-17(Canterbury)

                   14-18(Cambridge)                                                                                            

Süre: 1-6 hafta

İngilizce Dersleri: Haftada 22,5 saat 30 ders

Merkezler: Canterbury, Cambridge

Kurs Detayı:

 • Maksimum 16 kişilik sınıf
 • Akşam aktiviteleri
 • Haftada bir öğle sonrası aktivitesi
 • Haftada 1 kez tüm gün gezi
 • Tam pansiyon konaklama


FCE Sertifikasyon ve Final hazırlık kursu:

Yaş Aralığı: 14-17(Canterbury)

Süre:3 hafta

İngilizce Dersleri: Haftada 22,5 saat 30 ders

Merkezler: Canterbury,

İngilizce Seviyesi: Upper-Intermediate

Sınava Giriş: Opsiyonel

Kurs Detayı: İngiltere’de üniversite okumak için ön kabul sınavlarından birisi olan FCE (First Certificate Examination) sınavına hazırlık ve bir yandan da yaz okulu aktivitelerinin bulunduğu kurstur.

Yaz Okulları

Yaş Aralığı: 9+Malvern,12+Canterbury

İngilizce Derleri: 20 ders her ders 45 dakika

Merkezler: Malvern St James School Canterbury ve Stafford House of English Canterbury

Konaklama: Yurt Konaklama(Okul içerisinde)

Kurs Detayı: Ailelerin en fazla 3 adet çocukla beraber geleceği bir aile yaz kursudur, çocuğunuz İngilizce dersleri ve aktivitelere katılırken, sizde çocuklarınızla beraber kurslara katılabilir ya da başka etkinliklerle günün keyfini çıkabilirsiniz.


Liderlik Kursu:

Yaş Aralığı: 14-17

İngilizce Derleri: 20 ders her ders 45 dakika

Merkez: CATS Academy Boston

Konaklama: Yurt konaklama

Kurs Detayı: Gençler için liderlik eğitimi ve genel iş ingilizcesiyle beraber proje, konferans ve tüm aktivitelerle kombine edilmiş çok kapsamlı bir kurstur.

Klasik Ek Aktiviteler

Klasik yaz kampı kurslarının yanında, ek bir ücret karşılığında aşağıdaki kursları da alabilirsiniz.

Tenis Kursu

Yaş: 12-17

Süre:2-4 hafta

Merkez: Malvern

Ders Saati: Haftalık 6 saat

Seviye: Beginner ile Advanced arası

Kurs Detayı: İngilterenin önde gelen Tenis derneği olan LTA’nın, uzman koçlarıyla Tenis teknik ve yeteneklerinizi bu kurs sayesinde geliştirebilirsiniz.


Futbol Kursu

Yaş: 12-17

Süre:2-4 hafta

Merkez: Malvern

Ders Saati: Haftalık 6 saat

Seviye: Beginner ile Advanced arası

Kurs Detayı: UEFA sertifikalı futbol koçlarıyla futbol teknik ve yeteneklerinizi geliştireceğiniz muazzam bir kurstur.

 

Golf Kursu:

Yaş: 12-17

Süre: 2-4 hafta

Merkez: Oakham

Ders Saati: Haftalık 6 saat

Seviye: Beginner ile Advanced arası

Kurs Detayı: Dünyaca ünlü golf organizasyon kuruluşu olan PGA’nın uzman koçlarıyla size golf’un inceliklerini öğreterek kendinizi bu alan da geliştirmeniz için mükemmel bir fırsat sunuyor.


Basketbol Kursu

Yaş: 12-17

Süre: 2-4 hafta

Merkez: Canterbury

Ders Saati: Haftalık 6 saat

Seviye: Beginner ile Advanced arası

Kurs Detayı: Uzman koçlarımız eşliğinde basketbolun teknik ve yetenek konularını sizlere öğretmekteyiz.


Binicilik Kursu

Yaş: 12-17

Süre:2-4 hafta

Merkez: Cheltenham

Ders Saati: Haftalık 6 saat

Seviye: Elementary ve Advanced

Kurs Detayı: Kurs, atların nasıl kontrol edileceği, at üstündeki ekipmanların nasıl kullanılacağı ve at biniciğiyle ilgili kapsamlı bir eğitimi içermektedir.

Rugby

Yaş: 12-17

Süre: 2-4 hafta

Merkez: Cheltenham

Ders Saati: Haftalık 10 saat

Seviye: Elementary ile Advanced arası

Kurs Detayı: Bilindiği üzere Ruby, İngiltere’nin klasik sporudur, bu konuda ki tecrübelerimizle sizlere teknik, taktik ve yeteneklerinizi geliştirmek için güzel bir imkan sunuyoruz, hem de bu kursla, Cardiff’s Millenium Stadium’unu da ziyaret etme şansı bulabilirsiniz.


Sanat Kursu:

Yaş: 12-17

Süre: 2-4 hafta

Merkez: Malvern

Ders saati: Haftalık 6 saat

Seviye: Beginner ile Advanced arası

Kurs Detayı: Malvern merkezimizde muazzam tesislerimizle, boyama, resim, heykelcilik ve dizayn eğitimleri vererek eğlencelik bir ortam sunmaktayız. Eğitim haftalık modül olarak tasarlanmıştır.


Drama Kursu:

Yaş: 12-17

Süre: 2-4 hafta

Merkez: York

Ders saati: Haftalık 9 saat

Seviye: Elementary ile Advanced arası

Kurs Detayı: Eğlenceli aktivitelerle, sahnede çeşitli sahne performanslarıyla, kendinizi bir aktör gibi hissederek bu kursla yeteneklerinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Cambridge Görsel, sanat ve performans okulu

Stafford House olarak anlaşmalı olduğumuz, Cambridge School of Visual&Performing Arts(CSVPA) ile Sanat, Dizayn ve Drama eğitimini tatil ve öğretim tadında vermekteyiz. Ders dışı çeşitli aktiviteler de ek olarak sizlere sunulmaktadır.

Kurslar

Sanat&Dizayn:

Yaş: 15-18

Süre: 1-6 hafta

Merkez: Cambridge School of Visual&Performing Arts

Ders Saati: Haftalık 30  saat profesyonel sanatçılar eşliğinde

Dil Seviyesi: Bu kursta herhangi bir dil seviyesi istenmemektedir

Drama:

Yaş: 15-18

Süre:2 hafta

Merkez: Cambridge School of Visual&Performing Arts

Ders Saati: Haftalık 35  saat profesyonel aktörler eşliğinde

Dil Seviyesi: Bu kursta herhangi bir dil seviyesi istenmemektedir.

Tasarım Hazırlık Yaz Programı Kursu:

Akredite olduğumuz University of the Arts London’ın yetenek sınavına hazırlayarak dijital portfolio(tasarım) eğitimini sunmaktayız.

Yaş: 16+

Süre: 3 hafta

Tarihler: 17 Temmuz ile 6 Ağustos ya da 7 Ağustos ile 27 Ağustos

Merkez: Cambridge School of Visual&Performing Arts

Dil Seviyesi: IELTS 4.5 ve üzeri skor istenmektedir

Kurs İçeriği: Moda, grafik, resim, yüzeysel tasarım, 3D dizayn, fotoğraf, çizim.

Film Yapımcılığı:

İki hafta süren bu kurs Film ve TV prodüksiyon sektöründe size güzel bir kariyer sunmaktadır.

 Yaş: 15-18

Süre: 2 hafta

Tarihler: 3 Temmuz ile 16 Temmuz arası

Merkez: Cambridge School of Visual&Performing Arts

Dil Seviyesi: IELTS 4.5+ ve üzeri skor istenmektedir

Kurs İçeriği: Sinematografi, set dizaynı, montaj, animasyon, ışıklandırma, yönetmenlik, senaryo

Moda:

Stüdyo çalışması ve gezilerle kombine edilmiş bir kurstur. Çalışma atölyelerinde öğrenciler yaratıcı tasarımlarını yaparak kendilerini moda sektöründe geliştirme imkanı bulabilirler.

Yaş: 15-18

Süre: 2 hafta

Tarihler: 3 Temmuz ile 16 Temmuz veya 24 Temmuz ile 6 Ağustos arası

Merkez: Cambridge School of Visual&Performing Arts

Dil Seviyesi: IELTS 4.5+ ve üzeri skor istenmektedir

Kurs İçeriği: Drapaj, desen hazırlama, makineli dikiş, moda örnekleme, moda tasarım, moda fotoğrafçılığı ve rötüş, editoryal tasarım

Arsenal Futbol Okulu

UEFA sertifikalı futbol koçları tarafından verilen bu eğitim, haftalık 15 saatlik İngilizce eğitimi ve futbol seminerlerini kapsamaktadır. Seminer içeriği, yetenek antrenmanları, sporcu beslenmesi, sporcu psikolojisi, takım taktikleri ve iyi bir oyuncu olmak için neler yapılır konu başlıklarını kapsamaktadır. Londra’da ki Emirates stadyumuna gezi ve Arsenal Soccer School’a ait t-shirt,shirt ve kulübün tozlukları da ücretsiz olarak genç yeteneklere verilmektedir.

Yaş:  10-17

Süre:2 hafta

Merkez: Cheltenham,Felsted,York

İngilizce Kursu: Haftalık 15 saat

Kurs: Haftalık 20 saat futbol kursu

Back to top