Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknru

Okul bilgisi

LSI, elli yıllık deneyimiyle 8 Ülke ve 15 Okulla binlerce öğrenciyi, Dil eğitimindeki kalitesi ve doğru rehberliğiyle her zaman öğrenim için güzel bir ortam sunmaktadır. Az nüfuslu sınıflar ve özenle seçilmiş cana yakın öğretmenlerimiz hedefinize ulaşabilmeniz için sizinle yakından ilgilenir aynı zamanda İnteraktif sınıflar ile iletişimin, en etkili öğrenme yoluyla, yani konuştukça akıcılık kazanacağınız bir ortam da sunmaktadır. LSI aynı zamanda Kulüp 40+ ile olgun ancak ruhu genç öğrencileri de kurslarında ağırlayarak, Dil eğitiminin ve öğrencilerin ilgisini çekecek sosyal aktiviteler de sunmaktadır. Çok Merkezli Kurslar ile iki veya daha fazla ülkede dil kursu alarak iki kültürü karşılaştırma olanağı sağlar. Özel amaçlı İngilizce kurslarıyla Pilotlar, Öğretmenler ve Hemşireler için de mesleki dil seçeneğini öğrencilerine sunmaktadır.

Merkezler

İngiltere

Londra

Londra, çok kültürlü yapısıyla dünyanın önde gelen şehirlerinden biri olup muhteşem cazibe merkezlerine sahiptir. Kültüründen tarihine, şamatasından dünyanın en şaşalı gece hayatına kadar Londra herkes için bir şey sunar.

Londra Hampstead

Londra’nın göz alıcı ve ağaçlık mahallesi Hampstead, Londra’nın en gizli kalmış köşelerinden biridir. Pek çok sanatçıya, yazara ve ünlüye ev sahipliği yapan mahalle, Londra’nın merkezinden sadece 5 km uzaktadır.

Brighton

Brighton, deniz ile muhteşem Sussex Downs arasında bulunan canlı bir şehirdir. Çoğu zaman London-by-Sea(Deniz Kıyısındaki Londra) olarak bahsedilen Brighton, iki üniversiteye İngiltere’nin en büyük  sanat ve komedi festivaline ev sahipliği yapmaktadır.

Cambridge

Özellikle üniversiteleriyle meşhur Cambridge, aynı zamanda uluslar arası öğrencilere pek çok şey sunan canlı ve hareketli bir şehirdir. Müzeler, Sanat galerileri, bağımsız mağazalar ve restoranlar bakımından oldukça zengin olan Cambridge, öğrenim görmek için ideal bir yerdir.

Amerika

New York

ABD’nin en büyük iş ve kültür merkezi olan New York, Amerikan tarihinde üstlenmiş olduğu lider rolü ve köklü geleneğinden gurur duyan bir şehirdir. Ticaretten politikaya, baleden spor etkinliklerine,”Big Apple”da aradığınız her şeyi bulabilirsiniz.

Boston

Boston, Massachusetts sahilinde Charles Nehri ile Boston Limanı arasındaki sularda muhteşem manzaraya sahip bir yerdir. Zengin tarihi modern bir görünümle birleştiren gerçek bir Amerikan şehridir.

San Diego

Genellikle “Amerika’nın En iyi Şehri” olarak anılan San Diego, California’nın en güneyinde 70 mil uzunluğundaki Pasifik Okyanusu sahilinde Los Angeles ile Meksika arasındaki doğal bir limana kurulmuştur.

San Francisco/Berkeley

San Francisco Körfezi boyunca uzanan Berkeley şehri, kafelerle, mağazalarla, restoranlarla ve gece hayatıyla çevrelenmiş, University of California kampüsü etrafında bulunan canlı bir öğrenci şehridir.

Kanada

Toronto

Toronto Kanada’nın en büyük şehri ve aynı zamanda iş ve kültür merkezidir, bu sayede ister bir spor tutkunu ister bir hip-hop ya da opera hayranı olun. Toronto keyif alacağınız heyecan verici bir seçeneği mutlaka sunacaktır.

Vancouver

Vancouver liman şehri yıllardır dünyanın en görkemli şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Karla kaplı kıyı dağları ile Pasifik Okyanusu arasında bulunan Vancouver, doğal güzellikleriyle baş döndüren bir şehirdir.

Yeni Zelanda

Auckland

Sahip olduğu iki liman sayesinde “Yelkenler Şehri”olarak anılan Auckland, Yeni Zelanda’ya açılan kapıdır. Farklı kültürlerden gelen insanları, muhteşem manzaraları ve nefes kesen doğasıyla Auckland, dünyanın en çekici heyecan verici şehirlerinden biridir.

Avustralya

Brisbane

Nefes kesen manzaraları, şahane yemekleri, rahat yaşam tarzı ve zengin kültürel çeşitliliği ile Avustralya dünyanın en heyecan verici ülkelerinden biridir. Queensland Eyaletinin başkenti Brisbane yıl boyunca mükemmel bir iklime sahiptir.

Fransa

Paris

Fransa’nın romantik başkenti Paris, 1000 yılı aşın bir süredir ülkenin politik ve ekonomik merkezi olmuştur. Şehir, ihtişamlı Notre Dame’dan Eyfel Kulesi’nin mimari harikalarına kadar sayısız cazibe merkezine sahiptir.

İsviçre

Zürih

Zürih çok sayıda müze, tiyatro ve oldukça meşhur bir opera binasına sahiptir. Spor tutkunları ise yürüyüş, nehirde rafting, kayak, snowboard ve dağ bisikleti gibi sportif faaliyetlere kolayca katılabilir.

Malta

St.julians

Malta güneş, deniz ve sörf dışında birçok imkan sunar. Malta’nın zengin ve etkileyici tarihini,şnorkelle ve derin dalışın ve deniz gezilerinin keyfini çıkarabileceğiniz kumlu plajların yanı sıra, her yeri görebilirsiniz.

Programlar

 • Genel İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • Özel Amaçlar için İngilizce (Pilotluk, Hemşirelik, Öğretmenlik)
 • Ücretsiz Stajlar
 • Tatilde Çalışma
 • Demi Pair
 • Akademik Kurslar
 • Sınav Hazırlığı(PET,FCE,CAE,CPE,BEC,TKT,IELTS,TOEFL,TOEIC,GMAT,SAT,DELF,TEF,CCIP,ZD,GZ.)
 • GMAT ve SAT hazırlık(ABD)
 • University Pathway Hizmeti
 • Çok Merkezli Dil Eğitimi
 • Kulüp 40+(40 yaş üzeri için Dil eğitimi)
 • Kombine Kurslar(İngilizce ve Adrenalin Sporları)
 • Bire Bir Kurslar

Küçükler için İngilizce

Küçükler için İngilizce kursumuz, Amerika, Kanada, İngiltere, Fransa, İsviçre merkezlerimizde 12-17 arası yaş gruplarına verilmektedir. Öğrencilerimiz, başlarında tecrübeli, sorumlu sosyal aktivite liderleriyle program boyunca, hafta sonu gezileri ve heyecan verici kültürel ve sosyal aktivitelerden faydalanarak hem İngilizce becerilerini geliştirirken aynı zaman da başka milletlerden çocuklarla kültürel kaynaşmayla çocuk yaştan itibaren uluslar arası bir deneyim kazanmış olurlar.

Aile Programı

LSI Aile Programı

Aile tatillerini İngilizce eğitimiyle birleştirmek isteyen aileler içşn tasarlanmış olan LSI Aile Programı, ailelerin pek çok farklı yetişkin kursu arasından seçim yapabilmelerine ve aynı zamanda çocuklarının LSI’ın küçükler için özel İngilizce programlarına katılabilmelerine imkan tanır. Sınıf içi aktiviteler ve eğitim yöntemleri hem yetişkinlere hem de çocuklara göre tasarlanmış olduğundan, ailece eğitim almak ve aynı zamanda eğlenmek mümkündür.

Aile programı Küçükler için İngilizce programının olduğun tüm LSI okullarında mevcuttur.

Küçükler için LSI Aile Programı(7-11 yaş)

Ayrıca, daha küçük öğrenciler için (7-11 yaş), LSI,San Diego,Toronto ve Londra Hampstead ve San Diego’da yetişkinler ve çocuklar aynı binada eğitim görmektedir. Toronto’da, daha küçük öğrenciler, ana okul binasından kısa bir tren yolculuğuyla ulaşılabilen yaz kamplarımıza katılmaktadır.

Ailenin büyüklüğü ve uygunluğuna bağlı olarak, LSI aile yanında veya dairede konaklama ayarlanabilir. San Diego’da bulunan merkezimiz, 7 yaş altı çocuklar için yaşlarına uygun dersler, aktiviteler ve eğlenceli el sanatları konudan nitelikli öğretmenler tarafından gerçekleştirilen geliştirici çocuk bakım seçeneği de sunmaktadır. Küçük çocuklar, San Diego Çocuk Müzesi, Balboa Parkı ve San Diego Hayvanat Bahçesi gibi aktivite ve gezilerde kardeşlerine ve ebeveynlerine eşlik edebilirler.

Kurs süreleri

Kurs Süreleri genel anlamda 1-50 hafta arasında değişmektedir

Konaklama

Tüm LSI dil merkezleri, özenle seçilmiş ailelerin yanında, üniversite yurtlarında veya oteller olmak üzere pek çok farklı konaklama seçeneği sunmaktadır. Ayrıca, tüm okullarımızda, yurt dışında bulunduğumuz süre boyunca hem en iyi şekilde vakit geçirmeniz hem de söz konusu dili bizzat doğal ortamında öğrenip tüm dünyadan yeni arkadaşlar edinmeniz için pek çok farklı ve eğlenceli sosyal program sunulmaktadır.

Aile Yanı Konaklamaları

Özenle ve dikkatle seçilmiş aile yanı konaklamaları, o ülkedeki hayatın nasıl olduğunu kendinize evinizde hissedeceğiniz kadar rahat bir ortamda tecrübe etmenizi sağlar. Öğrencilerimizin çoğu, kendilerini ağırlayan ailelerle daha sonraki zamanlarda da görüşmeye devam etmektedir.

LSI Öğrenci Yurtları/Evleri

Tüm dünyadan öğrencilerle tanışabileceğiniz öğrenci yurtlarında tek ve çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Bu seçenek, seçtiğiniz lokasyona, sezona ve yurt seçeneğine bağlı olarak özel veya ortak banyoyu da içerir. Odalar düzenli olarak temizlenir ve nevresim takımları haftada bir değiştirilir. Yemek seçenekleri farklı olmakla birlikte pek çok merkezde kahvaltı da sunulmaktadır.

Pansiyon/Hostel

Normal otellere kıyasla daha ekonomik olan bu otellerde daha sınırlı bir hizmet sunulur.Haftalık temizlikçi hizmeti de sunulur ve bazı otellerde mutfak da vardır.

Oteller

Okullarımıza yakın pek çok farklı tipte otel hakkında size yardımcı olmaktan ve istediğiniz otelde rezervasyon yaptırmaktan mutluluk duyacağız.

Londra’da Apart/Daire Paylaşımı(Yemeksiz)

Apartlar Londra’nın her yerinde mevcut olup 4 ila 6 kişi ağırlayabilmektedir.Tek kişilik, iki kişilik ve çift yataklı odalar mevcuttur. Apartlar, Öğrenci için gereken tüm gerekli imkanları sunmaktadır.

Back to top