Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknru

Okul bilgisi

Sprachcaffe 30 yıllık yurtdışı eğitim deneyimi ve 7 farklı dil ve 27 destinasyonla seçkin ve kaliteli okullarıyla, dünyanın her yerinden gelen öğrencileriyle, çeşitli modern öğretim metotları ve heyecan verici değişik ders dışı aktiviteleriyle sizlere keyifli bir yurtdışı dil eğitim fırsatı sunmanktadır.Sprachcaffe/Languages plus dil öğrenme deneyiminin sadece derslerden ibaret olmadığını,aynı zamanda gidilen ev sahibi ülkenin yaşam tarzının ritminin de yaşaması gerektiğine inanıyoruz.Bu şekilde dili etkin olarak öğrenmek ve aynı zamanda gelenekleri ve yaşam tarzını keşfetmek mümkün olabilir.

Merkezler

İngiltere

Brighton

Brighton’da bulunan okulumuz tarihi şehir merkezine ve plaja kısa bir yürüme mesafesindedir. British Council onaylı merkezimiz, kaliteli ve öğrenci odaklı öğretimi garantilemektedir. Edward tarzı oldukça hoş mimarisi ile okul binamız oldukça geniş bir bahçe ve ücretsiz internet erişimi bulunan ortak kullanım alanı ile yeni restore edilmiş yurtlarımıza kısa bir yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Londra

British Council tarafından onaylı olan Londra’daki merkezimiz dünyanın en heyecan verici şehirlerinden birinde İngilizce kurslar sunmaktadır. Okulumuz Batı Londra’da, Londra merkezine ulaşımın çok kolay olduğu ve eğitim için oldukça güzel bir yer olan Ealing’tedir. Burada alışveriş merkezleri, iyi bir kütüphane, spor olanakları, sinemalar, tiyatrolar, birçok kültürün yemeklerini sunan restoranlar ve tabi ki geleneksel İngiliz pubları bulunmaktadır. Okulumuzda tam donanımlı geniş sınıflar, ortak kullanım alanı, kütüphane, ders çalışma odası ve harika bir bahçe bulunmaktadır. Öğrencilerin, yetişkin programlarına katılabilmeleri için en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir.

Malta

St.Julian’s

St. Julians’taki okulumuz kesinlikle nefes kesicidir. Bu çarpıcı, estetik taş bina, klasik Yunan Tarzı ve Roma Pasajları ile sizi hayran bırakacak. Kampusumuz klimalı rahat sınıfları, apartmanları, restoranları, bahçeleri, büyük bir yüzme havuzu ve kum voleybol sahası ile öğrencilere harika bir çalışma ortamı sağlamaktadır. Güneşin tüm yıl parladığı bu ülkede vaktinizin çoğunu açık havada aktivitelerimize katılarak geçirebilirsiniz.

Amerika

New York

Manhatton’ın kalbinde konumlanmış okulumuz Madison Square Park, The Flatiorn District ve Midtown büyüleyici manzarasına sahiptir. Döneminin New York’unda en zengin alana inşa edilmiştir. Usta mimar Bruce Price tarafından tasarlanan binamız; taş, tuğla, pişmiş toprak, demir ve bakırdan oluşan çarpıcı bir kombinasyonla, içte ve dışta yoğun Beaux Sanat tarzı detaylara sahiptir. Hiç uyumayan bir şehirde konaklamak İngilizce’nizin hızla ilerlemesini sağlamasının yanında hayatınızı değiştirecek bir deneyim kazanmanızı da garantiler.

Boston

Sprachcaffe Boston tarihi binası ile şehrin merkezinde konumlanmıştır. Geniş mağaza seçenekleri, restoranları ve hediyelik dükkanları ile popüler bir alışveriş merkezi olan Downtown Crossing okulumuzun yakınında yer almaktadır. Okul binası Old South Meeting House ve King’s Chapel gibi tarihi bölgelere birkaç dakika yürüme mesafesindedir. Sprachcaffe Boston öğrencileri Kuzey Amerika kültürünü deneyimlerken İngilizceyi etkin bir şekilde öğrenmektedirler.

Los Angeles

Los Angeles - Orange County

 Öğrencilerin kentsel rahatlık ile banliyö yaşam keyfini çıkarabileceği, Güney Kaliforniya’da yer alır. Bu bölge birçok önemli turistik yere kolay erişim sağlar ve 60 lise, 2 büyük devlet üniversitesi, 4 adet community College ve çeşitli özel ortaöğretim sonrası kurumları ile eğitime verdiği önemle bilinir. Okulumuz Costa Mesa’nın şık Metro Point modern binasında yer almaktadır, Güney Kaliforniya’nın en büyük alışveriş merkezi olan South Coast Plaza’nın direk karşısındadır.

Los Angeles - Torrance

Los Angeles’ın güzel bir banliyö kıyısında yer alır. Şehir LA sadece 30 dakika mesafededir, hatta Santa Monica, Hermosa Beach ve diğer Güney Kaliforniya turistik yerlerine daha yakındır. Sprachcaffe LA Torrance, Village Del Amo 1 Alışveriş Merkezi’nin ikinci katında bulunan yepyeni bir kampüstür. Öğrencilerin genel olarak aperatif yiyecek almaları, kahve içmeleri ve öğlen yemeği yemeleri için oldukça elverişli bir yerdir

Kanada

Vancouver

Sprachcaffe Languages Plu Vancouver yenilenmiş tarihi binası ile eski Gastown merkezinde yer almaktadır. Toplu taşıma araçlarına bir kaç adım mesafede olan okulumuz Vancouver’ın pek çok çekici aktivitesine hemen ulaşılabilecek kadar yakın mesafededir. Okulumuz, tecrübeli eğitmen kadrosu ve çalışanları ile öğrencilerimize aynı anda hem çok iyi bir İngilizce dil eğitimini hem de Vancouver’da pek çok eğlenceli aktiviteyi sunmaktadır.

Victoria

Sprachcaffe Languages PLUS Victoria, Sayward binası ile şehir merkezinin kalbinde yer almaktadır. Pek çok bar ve restoranın bulunduğu eski Şehir Victoria okulumuzun yakınında bulunmaktadır. Victoria’daki okulumuzda öğrencilerin birçok seçeneği mevcuttur. Okulumuzun komsuları arasında The Bay Centre, the Royal British Columbia Müzesi ve meşhur Fairmont Empress Oteli yer almaktadır. Okulumuza beş dakika mesafedeki Victoria’nın başlıca turistik mekânlarından biri olan Inner Harbour yıl boyunca ziyaretçilerine büyük bir seçim imkanı sunduğu restoran, kafe, dükkanlar ve sokak sanatçıları ile başlıca ilgi odağıdır.

Ottawa

Sprachcaffe Ottawa dil okulumuz şehir merkezinin kalbinde yer almaktadır. Okulumuzun felsefesi olan Total Student Care ile Ottawa öğrenci hayatının her anında; akademik ve kültürel danışmalarda, ekstra ders dışı aktivitelerde ve konaklama seçeneklerinde öğrencilerimizi desteklemekteyiz. Okulumuzun s ı c a k a t m o s f e r i n d e öğrencilerimiz 20-30 farklı ulusa ev sahipliği yaparak farklı kültürleri birleştirmeyi öğrenmektedir. Sprachcaffe Languages PLUS Ottawa’da bir dönem öğrenci olmak dili, kültürü ve dünya vatandaşlığını öğrenmek demektir.

Toronto

Sprachcaffe Toronto, Adelaide Street ve Church Street’in köşesine yakın, “Old Town Toronto” bölgesinde, Toronto şehir merkezinin kalbinde yer almaktadır. Okul King metro istasyonuna sadece bir kaç apartman bloğu, tramvaya ise bir kaç dakika yürüme mesafesindedir. Sprachcaffe Toronto, dünyanın en uzun caddesi olan Yonge Street’dan iki blok uzaktadır.Öğrenciler okuldan CN Tower, Eaton Centre, Rogers Centre, Air Canada Centre, ve Harbourfront’a yürüyebilirler. Toronto’da kaliteli kursları ve dünya eğlence merkezini bir arada bulacaksınız!

Calgary

Calgary okulumuz nefes kesen doğal güzelliklerin ortasında, arkadaş canlısı insanlarla dolu, az stresli bir şehirde öğrenim görmek için ideal bir ortam sunmaktadır. Rocky Dağlarının yanı sıra dünyaca tanınmış Banff ve Louise Gölü okulumuza iki saatten kısa mesafededir. Kayak ve snowboard tutkunları için ideal bir adres olan Calgary yaz aylarında ise rafting, dağ tırmanışı ve daha pek çok maceraya ev sahipliği yapmaktadır. Sprachcaffe Languages PLUS öğrencileri farklı yoğunluklarda sunulan gramer, dinleme ve konuşma ağırlıklı İngilizce kurslarından birini seçebilir, IELTS sınavına hazırlık kurslarına katılabilirler.

Montreal

Şehir merkezinde yer alan Sprachcaffe Languages PLUS Montréal, Kanada’nın en uzun ve heyecan verici alış-veriş caddesine beş dakika mesafede, pek çok metro istasyonuna ve uluslararası restorana yakın mesafede bulunmaktadır. İngilizce/ Fransızcanızı geliştirmenin en etkili yolu bu dilin konuşulduğu ülkelerde bulunmaktır ve Sprachcaffe Languages PLUS Montréal bu etkili yolu farklı ülkelerden gelen öğrencilerine sunmaktadır. Eğer siz de İngilizce/Fransızca öğrenmek istiyorsanız yüksek kalitedeki kurslarımıza katılın!

Fransa

Nice

Sprachcaffe Languages PLUS Nice okulumuz Bele Époque dönemine ait güzel bir binada konumlanmıştır ve Notre Dame Katedrali’nden sadece bir kaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Tren ve otobüs istasyonuna da oldukça yakın olan okulumuz kumsala sadece 20 dakikalık mesafededir ve öğrenciler boş zamanlarında ya da ders aralarında gidebilmektedirler. Okulda aydınlık ve güzel sınıflar, öğrenci salonu ve öğrencilerimizin kullanabileceği internet olanağımız mevcuttur. Eğer sıcak ve samimi bir ortamda eğitim almak istiyorsanız Nice’teki okulumuz şirin sınıfları ile sizi karşılamaya hazır.

Paris

Dünyanın en romantik kentinin kalbinde konumlanmış Sprachcaffe/Languages PLUS Paris, Çalışma Bakanlığı ve Rectorat of Paris (Paris Rektörlüğü) tarafından onaylanmış özel bir enstitü olarak 1986 yılında açılmıştır ve Fransızca’ya uygun pedagojik projeyi temel alan yöntemi iyi bilinir.Tarihi, kültürel, artistik ve ekonomik merkez olan Cours Rougemont diye bilinen Paris’in merkezinde konumlanmıştır. Ayrıca yürüyüş mesafesinde müzeler, oteller, restoranlar ve sayısız butik ve barlar bulunur. Gerçek Fransızca deneyimini Paris okulumuzda yaşayabilirsiniz.

Fas

Rabat

Rabat şehrinde bir vaha olan okulumuz şehir merkezinde yer almaktadır. Mohamed V ana caddesine 5 dakika yürüme mesafesinde, Medine’den ise 10 dakika uzaklıkta bulunmaktadır. Okulumuzdaki tüm sınıflar modern olarak döşenmiştir.Geniş balkonumuz Kraliyet Sarayı’nın manzarasına sahip olup dinlenmek ve kahve molalarının tadını çıkarmak için idealdir. Okulumuz merkezi bir konumda olması sebebi ile tüm toplu taşıma araçlarına ulaşım çok kolaydır. Teknik donanıma sahip sınıflarımız ve özenle seçilmiş profesyonel öğretmenlerimiz Arapça veya Fransızca öğrenmek için ideal bir ortam sağlamaktadır!

İspanya

Malaga

Okul binası orijinal bir Endülüs villasıdır ve her zaman oldukça popüler bir eğitim akademisi olmuştur. Okul Malaga’da Pedregalejo denilen yerdedir ve burası şehir merkezinden 2 km, sahilden ise sadece 100 metre uzaklıktadır. Sahil kenarında birçok bar, deniz ürünleri restoranı ve okulumuzun her Pazartesi hoş geldin partilerini düzenlediği küçük bir bar olan “La Tortuga” bulunmaktadır. Okulun yanındaki otobüs durağından şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Madrid

Madrid’in kalbindeki okulumuz yüzyıl sonundan kalmış çok güzel bir binadadır. Burası İspanyanın “sıfır kilometresi” olarak bilinen Porta del Sol’dadır. Okulun ana parçası bu binanın en üst katındadır ve harika bir manzaraya sahiptir.Buradan Madrid’de olup bitenleri seyredebilirsiniz. Eğitim için gerekli sessizliği de burada bulabilirsiniz. Sadece birkaç dakikalık yürüyüşle İspanyol başkentin iki sınırtaşı olan Kraliyet Sarayı`na ya da ‘El Prado‘ müzesine gidebilirsiniz.

Barselona

Şehrin dünyaca ünlü alış veriş bulvarı la Rambla’ya kolay ulaşımı ile Sprachcaffe Barselona kültürel keşif, alışveriş ve başarılı öğrenimin arasındaki mükemmel dengeyi bulmanızı sağlamaktadır. Öğrencilerimiz tapas barları, sanat galerilerini, dükkânları, butikleri, müzik dükkanlarını daha fazlasını okulumuzdan bir kaç adım mesafede bulabilirler.

Meksika+Yemek Kursu

Playa del Carmen

Okulumuz sonu olmayan Karayip plajları ve gerçek Meksika kültürü olarak bilinen renkli kent Playa del Carmen’de bulunur. Tipik bir Meksika binasında bulunan okulumuzda dünyanın dört bir yanından öğrencileri, yüksek donanımlı eğitmenleri ve modern klimalı sınıfları bir araya getiriyoruz. Okulumuz harika bir bahçeye sahiptir ve plaja çok yakın konumdadır. Konfor Yurtta odalar klimalı ve banyoludur ayrıca küçük bir mutfak da bulunur. Meksika stili kemerli balkonları, merkezi terası, açık hava yüzme havuzu, açık hava ders olanakları, restoran, bar, spor salonu, kütüphane ve en önemlisi sınıfları ile ideal bir öğrenme ve tatil merkezidir!. Okulumuzda rahat bir ortamda öğrenme şansınız olacak.

Küba+Salsa Kursu

Havana

2001 yılında kurulan Sprachcaffe / Languages Plus Havana Küba’daki en prestijli İspanyolca kurslarından biridir. Arka planda bu harika tropikal cennet ile öğrencilerimize hızla geliştirecekleri İspanyolca bilgisini ve büyüleyici kültürün öğrencilerimizin ayaklarını yerden keseceğini garantiliyoruz. Okulumuz ve konfor dairelerimiz kentin; oteller, konsolosluklar, uluslararası firmalar, barlar ve klüplerle dolu gece hayatını içinde barındıran nezih sahil bölgesi Miramar’da bulunmaktadır. Okulumuz ve konfor apartmanlarımızda oturma odası, mutfak, TV ve klima bulunmaktadır.

Almanya

Frankfurt

Sprachcaffe/Languages PLUS Frankfurt dil okulumuz ve dünya çapındaki okullarımızın yönetim ofisi, harika alışveriş olanakları, süslü butikler, kafeler, ve hoş barların bulunduğu, oldukça şık ve zengin bir bölge olan Sachsenhausen’da bulunmaktadır. Okulda öğrencilerin ders aralarında dinlenebileceği bir kafe-bar ve teras bulunmaktadır. Tarihi köprü “Eiserner Steg“i geçip birkaç dakika yürüdüğünüzde şehir merkezine ulaşabilir, tarihi meydan Römer’i ve caddenin karşısındaki Alman demokrasisinin beşiği Paulskirche’i bulabilirsiniz. Bütün bunlar Frankfurt’un gökdelenlerinin ve banka binalarının ortasındadır. Ama Frankfurt’un tüm müzeleri okuldan sadece birkaç dakikalık yürüyüş mesafesindedir ve Main Nehri’ne bakan güneşli bir günde güzel vakit geçirmek için ideal bir yerdir.

Münih

Bavyera Eyaletinin eşsiz başkenti , Alman kültürü, geleneği ve masalımsı çekiciliğinin güzel örneği Münih. Muhteşem mimarisi, sonu görünmeyen bulvarları, sayısız bira bahçeleri ve hemen eşiğindeki doğal güzelliği ile Münih hem ilham verici hem de unutulmaz bir lokasyon. Avrupa’nın ekonomik gücü ve kültürel merkez üstünde yaşayarak Almanca öğrenin. Deneyimli ve dost canlısı öğretmenlerimiz ile sizi öğrenmeye, keşfetmeye ve kişisel başarınıza Münih’te birlikte gitmeye davet ediyoruz.

İtalya

Sprachcaffe/Languages PLUS, Floransa’nın tarihi merkezinin kalbinde, Piazza della Repubblica’ya bakan bir Palazzo’da yer almaktadır. Katedral meydanı Duomo kısa bir yürüyüş mesafesindedir. 7 adet büyük klimalı sınıfımız kablosuz internet ve projektör ile donanımlıdır. Okulumuzda resital ve konferanslara ayrılmış büyük bir salon, öğrencilerin ders aralarında dinlenebileceği, ders çalışabileceği ve sosyalleşebileceği büyük ortak alanlar mevcuttur. Apartmanlar okul binasında yer almaktadır.

Calabria (Tropea)

Sprachcaffe Languages PLUS, oldukça rahatlatıcı ve sıcak bir atmosfere sahip, doğa içinde deniz manzaralı güzel bir villada konumlanmıştır. Bu bölgede eşsiz olan bu bina güzel bir bahçe, zakkumlar ve zeytin ağaçları ile çevrilidir. Derslerin çoğu dışarıda, ağaçların altında işlenir ve öğretmenler sınıf içinde ya da dışında, her zaman öğrencilerin İtalyanca pratik yapmaları için hazırdırlar. Okul Tropea’ya yakın, kumsallara ve çekici kasaba merkezi Santa Domenica’ya yürüyüş mesafesindedir.

Çin

Pekin

Siz de Sprachcaffe Pekin’den esinlenen yüzlerce kişiden biri olun: Çin’i keşfet, bu büyüleyici dili öğren, dünyadaki en eski ve zengin kültürü tanı. Sprachcaffe Pekin’de hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Okulumuz Wen Hua Gong’ta, Yasak Şehrin (Forbidden city) sessizliği ile çevrili, Pekin’in kültür sarayı olan baş döndürücü İmparatorluk Bahçeleri içinde yer almaktadır. Tiananmen Meydanı ve ünlü alışveriş caddesi Wangfujing kısa bir yürüyüş mesafesindedir. Bu bölge dünyanın en önemli uluslarından birinin başkentinin kalbinde yer almaktadır.

Programlar

  • Part-Time Kurs
  • Standart Kurs
  • Yarı Yoğun Kurs
  • Yoğun Kurs
  • Süper Yoğun Kurs
  • İş için İngilizce
  • Bire Bir Ders
  • Akademik Dönem / Sınava Hazırlık
  • Akademik İngilizce ( ABD ve Kanada)

Konaklama

Sprachcaffe Daireleri

Aynı apartmanı farklı ülkelerden gelen uluslararası öğrencilerle paylaşmak, hedeflediğiniz dilde iletişim kurma konusunda sizi cesaretlendirecek ve konuşmanızı geliştirecektir. Tam donanımlı daireler genellikle gittiğiniz ülkeye göre döşenmiştir ve çoğunlukla yemek servisi içermemektedir. Tek ve çift kişilik odalar mevcuttur.

STANDART APARTMAN

Ekonomik bir konaklama tercih eden öğrencilerimiz için idealdir. Tam donanımlı mutfak ve banyoya sahip dairelerimizin bazıları kampüsümüzün içinde yer almaktadır. Bazı destinasyonlarımızda kahvaltı, YP ve TP yemek servisi ek ücret ile sunulmaktadır.

APARTMAN

Konfor apartmanlar lokasyon, büyüklük, mobilya ve eşyalar bakımından daha iyi standartlara sahiptir. Temizlik servisi daha sıktır (genellikle haftada 2 kez). Bazı destinasyonlarımızda kahvaltı, YP ve TP yemek servisi ek ücret ile sunulmaktadır

Sprachcaffe Stüdyo / Apart Otel

Kendinize ait daha fazla zamanınız olsun istiyorsanız sizin için ebeveyn banyolu ve mutfaklı bir stüdyo seçeneğimiz var. Tamamen kendinize ait bu dairede banyo ve mutfağı diğer öğrencilerle paylaşmazsınız. Kahvaltı, yarım ve tam pansiyon seçenekleri bazı şehirlerimizde ekstra ücretle sunulmaktadır.

Sprachcaffe Yurtları

Okullarımızın çoğu yurt konaklaması sunmaktadır. Öğrenciler “büyük bir aile” gibi tek bir çatı altında birlikte yaşamakta ve öğrenmektedirler. Gittiğiniz şehirlere bağlı olarak standart veya konfor konaklama, tek ya da çift kişilik oda seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Kahvaltı, YP veya TP yemek servisi ek bir ücret karşılığında bazı destinasyonlarımızda sunulmaktadır.

Sprachcaffe Pansiyon – Otel

Eğer derslerden sonra okuldan biraz uzaklaşmak ve kendi başınıza daha fazla vakit geçirmek isterseniz, otel konaklama sizin için uygundur. Çeşitli kategorideki oteller arasından seçim yapabilirsiniz. Çift kişilik odalar sadece birlikte seyahat eden öğrencilere sunulmaktadır.

Sprachcaffe Aile Yanı

Eğer gittiğiniz ülkenin sunduğu dil eğitimi olanaklarının yanı sıra yaşam tarzı, gelenekleri ve kültürüyle de ilgileniyorsanız aile yanı konaklama sizin için mükemmel bir seçenektir. Aile yanı konaklamalarımızda birçok seçenek mevcuttur, aileler tek kişiden oluşabilir, çocuklu veya çocuksuz olabilirler.

Kurs süreleri

Kurs süreleri 2-48 hafta ve üzeri sürmektedir.

Yaz okulları

Sprachcaffe olarak 13-21 yaş arası değişen yaş gruplarına yaz okullarında hem dil öğrenme hem de ders dışı aktivitelerle mükemmel bir deneyim kazandırıyoruz. Yurt dışında ki çeşitli ülkelerde edindiğimiz tecrübeyle sizleri yaz okullarımıza bekliyoruz… Yaz Okulu Merkezlerimiz;

Malta

St.Julian’s(14-21 yaş)

St.Paul’s(13-17 yaş)

İngiltere

Brighton,(14-21 yaş)

Londra,(14-17 yaş)

East Bourne.(13-17 yaş)

ABD

New York(16-21 yaş)

Los Angeles(16-21 yaş)

Boston(16-21 yaş)

Kanada

Toronto(14-21 yaş)

Montreal.(14-21 yaş)

Fransa

Paris.(14-21 yaş)

Nice.(15-21 yaş)

İspanya

Barselona, (14-21 yaş)

Malaga (15-21 yaş)

Meksika

Playa Carmen(15-21 yaş)

İtalya

Floransa.(14-21 yaş)

Almanya

Frankfurt.(13-21 yaş)

Çin

Pekin.(15-21 yaş)

Kurslarımız

Seçtiğiniz kurs ne olursa olsun, dilinizi hızlı bir şekilde geliştireceğinizden emin olabilirsiniz. Standart kursumuz konuşma, dinleme, okuma ve yazma olmak üzere 4 beceri alanında odaklanmış ve yabancı dildeki güveninizi artırmayı garanti eder.  Yoğun kursumuzla standart programımız üzerine 10 ekstra ders alarak çok daha hızlı öğrenme şansınız vardır.

Eğitim Saatleri

Standart kursumuz genellikle Pazartesiden Cuma’ya, 9:00 ile 12:30 arasında gerçekleşir. Yoğun kursu tercih eden öğrenciler saat 13:00 ile 14:30 arasında ekstra derslerini alırlar. Ders saatleri bazı durumlarda okullarda farklılık gösterebilir ve öğleden sonrasında olabilir. Bir ders 45 dakikadır.

Değerlendirme

Öğrenciler genel dil seviyelerine göre sınıflarına yerleştirilirler. Öğrencilerimizin çoğunluğu programına başlamadan online testimizi alırlar ama bunun mümkün olmadığı durumlarda bu sınavı ilk pazartesi günü alabilirler.

Ders materyalleri kursları boyunca tarafımızdan karşılanır ve sınıflarında en fazla 15 öğrenci olacaktır.

Aktivite Programı

 Öğrenme yolculuğunuz dersler bittikten sonra da devam ediyor! Kapsamlı aktivite programlarımız ile öğrencilerin tercih ettikleri yerleri gerçekten keşfetme şansları var. 2 haftalık dil kursu programımız çok çeşitli aktivite programları dışında 1 tam gün ve 2 yarım gün geziyi içerir (daha fazla bilgi için aşağıdaki tabloya bakınız). Öğrencilerin öğleden sonra ve akşamları sosyalleşmeleri için serbest zamanları olacaktır.

Gözetim

 Gezileri boyunca öğrencilere genç öğrencilerimizle ilgili özel eğitim almış ve yaşları 21 ile 30 arasında olan liderleri eşlik edecektir. Liderlerimiz Avrupa ve Amerika’nın farklı bölgelerinden gelmiş ve öğrencilerle öğrendikleri dil üzerinden iletişimde olurlar. Her lider en fazla 15 öğrenciden sorumludur, kendilerine gün boyu eşlik eder ve öğrencilerin kaldıkları yurtlarda kalırlar. Liderlerimiz ayrıca aktivite programlarımızın düzenlenmesinden de sorumludur. 17 yaş ve altındakiler kurallara uymak ve aktivitelere katılmak zorundadır. 18-21 yaş grubundaki öğrencilerimizde liderlerimizin tüm desteğini almakla birlikte aktivite programlarına katılmak mecburiyetleri yoktur fakat tüm programa katılmaları tavsiye edilir.

 Gelişler ve Transferler

U20 programımız tam paketi içerir ve öğrenciler başlangıçtan son güne kadar güvencemiz altındadır. Öğrencilerimiz havaalanından karşılanıp kalacakları yere konforlu bir şekilde götürülecektir. Kurs başlangıç tarihinden 4 hafta öncesinde uçuş bilgilerinin bize gönderilmesi gerekir. Transfer zamanları şehre bağlı olarak değişebilir ve detaylar her okulun kendi sayfasında yer alır. Öğrenciler havaalanından diğer ülkelerden gelen sınıf arkadaşları ile birlikte toplu şekilde alınır ve ilk günden birbirleriyle tanışma şansları olur. Böylece transfer hizmetinden itibaren yeni arkadaşlar edinme şansları vardır. Öğrenciler genellikle konaklamalarına öğleden sonraları geçerler ve gidecekleri günde sabahtan odalarını boşaltmaları gerekir. Öğrenciler yurt konaklamalarında depozito vermeleri istenebilir ve bu parayı gittikleri gün anahtarlarını verdiklerinde geri alabilirler.

Varış ve Ayrılış günleri

Varışlar pazar, ayrılışlar cumartesi günüdür. Lütfen uçuşunuzu ayarlarken bu bilgiyi dikkate alınız. Ekstra konaklama yalnızca talep karşılığında ayarlanabilmektedir!

Reşit Olmayanlar için Refakat Servisi Refakat Servisimiz ile aileler karşılayacak kişinin isim, telefon numarası gibi bilgilerini seyahatten önce öğrenme şanları vardır. Lütfen unutmayın! Sadece havayolu şirketi istediği takdirde reşit olmayanlar için refakat servisi sunuyoruz.

Reşit Olmayanlar için Refakat Servisi

Refakat Servisimiz ile aileler karşılayacak kişinin isim, telefon numarası gibi bilgilerini seyahatten önce öğrenme şanları vardır. Lütfen unutmayın! Sadece havayolu şirketi istediği takdirde reşit olmayanlar için refakat servisi sunuyoruz.

Yemekler

Yeni bir ülkeyi ve kültürü tanıma ve keşfetmede yemeklerin önemli bir yeri olduğunu biliyoruz. Öğrencilere kahvaltı, akşam yemeği ve pişmiş veya paket öğlen yemeği sunulur (sandviç, içecek ve tatlıdan oluşur). Öğrenciler her zaman için o ülkeye özgü yemekleri tatma şansları vardır. Yemek saatleri dışında isteğe bağlı olarak atıştırmalık bir şeyler alınabilir.

Alerjiler / Özel diyet gereksinimleri

 Her yıl okulumuzda binlerce öğrenciyi ağırlıyoruz ve 30 yılın üzerindeki tecrübemiz ile farklı gereksinimleri karşılıyoruz. Sizlerden her türlü alerji, özel diyet gereksinimlerinizi ve ayrıca kullandığınız ilaçları da kayıt sırasında bildirmenizi istiyoruz. Bu bilgiler liderinize ve gerekli ise konakladığınız ailenize verilecektir. Alerji ve/veya diyet isteğinin türüne göre sizin için hazırlanacak özel yemekler için ekstra ödeme istenebilir.

Konaklama

Sprachcaffe olarak iyi bir uykunun etkili bir öğrenme için önemli olduğunun farkındayız. Bu nedenle evinizden uzaktaki bu konaklamada beklentilerinizi karşılamak için elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın. Misafirlerimize her zevke ve bütçeye uygun geniş bir yelpazede seçenekler sunuyoruz. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, ilk günden itibaren evinizde gibi hissedeceksiniz.

Aile Yanı

Aile yanında kalan öğrenciler seçtikleri dil ve kültürü bizzat tecrübe etme şansları vardır. Yerel aileler yanında kalarak hem o bölgenin geleneklerini keşfetme, yerel yemekleri tatma ve gerçek yaşam tarzlarını öğrenme şansları olacaktır.

Ders bittikten sonra öğrenme devam ediyor. Samimi ailelerimiz uluslararası öğrenciler konusunda tecrübeli ve öğrencilerin öğrenme sürecinde önemli bir yere sahiptirler. Odalar her zaman aynı cinsiyetten diğer öğrenci arkadaşları ile paylaşımlıdır.

Konuma bağlı olarak, aileler şehir merkezinde olmayabilirler, buda onlara turistler tarafından keşfedilmeyen yerel yerleri keşfetme şansı sunar. Çoğunlukla bulunmakla birlikte tüm ailelerimizde Wi-Fi İnternet olmayabilir. İnternet'in olmadığı durumlarda bölgedeki yerel İnternet kafeler kullanılabilir. 

Club Village (Sadece Malta)

Club Village seçeneği sadece Malta’ya özgüdür. Konaklamanız eğitim alacağınız kampüsümüzde olup, yüzme havuzu, restoran ve spor tesislerinin yanında yer alır.

İki kişilik odadan 7 yataklı odamıza kadar birçok seçeneğiniz mevcuttur. Liderlerimizde Club Village içinde konaklamaktadırlar.

Yurt

Yurt seçeneğinde öğrenciler aile yanı konaklamaya göre okula daha yakın bölgede yer alırlar ve bu sayede daha az bir yolculukla çevreyi gezmek için daha fazla vakitleri olur. Yurt konaklamasında kalan öğrenciler Dünyanın birçok bölgesinden gelmiş uluslararası bir ortamda bulunarak pratik yapma şansları mevcuttur. Sprachcaffe Grup Liderleri de yurtlarımızda konaklamaktadır.

Birlikte Konaklama

Eğer arkadaşlarınızla birlikte seyahat ediyor ve birlikte kalmak istiyorsanız, bu isteğinizi gerçekleştirmek için önceden bizi bilgilendirmeniz gerekir. Tüm isteklerinizi garanti edemeyiz ama elimizden geleni yapacağımızdan şüpheniz olmasın!

 

Back to top