Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknruYurtdışında iddialı üniversitelerde okumak isteyen veya TIP, Mimarlık, Eczacılık gibi fakülte tercihlerinde bulunmak isteyen öğrencilerimizin Türkiye’den alınmış bir lise diplomasını sunmalarının yeterli olmadığı aşikârdır. Özellikle ‘’A Level’’ veya ‘’IB’’ diploması isteyen üniversitelere başvuru yapabilmek için lisenin en az 2 yılını yurtdışında ve bu programlarda tamamlamış olmak gerekir.

Yurtdışı Lise Yerleştirme hizmetlerimiz, sunmuş olduğumuz en özel ve en detaylı çalışma gerektiren programlarımızdır. İlgili öğrencimizi yerleştireceğimiz okulu özenle belirlerken, öğrencimizin kişilik özelliklerini, geçmiş başarılarını ve hatta yaptığı spor alanlarını bile dikkate almaktayız.

Yurtdışında lise eğitimine İngiltere, Kanada, Amerika, Avustralya gibi ülkelere yerleştirme yapmaktayız. Öğrencilerimize lise değişim programları kapsamında sadece 1 dönem veya 1 yıl yurtdışında lise eğitimi olanaklarını da sunmaktayız. Ayrıca 4 yıllık bir lise eğitim programı ayarlanacağı gibi sadece son 2 yılı kapsayan ve üniversiteye hazırlık amaçlı lise yerleştirmeleri de yapmaktayız.

Özellikle Lise Değişimi ve Lise Yerleştirme Programlarına öğrenci gönderdiğimiz ülkeler; İngiltere, Kanada ve Amerika’dır.

Her ülkenin farklı koşulları olmakla beraber genelde okullar devlet lisesi ve özel lise olarak ayrılmaktadır. Öğrencinin geçmiş başarılarına göre bir değerlendirme yapılarak, okula kabul edilip edilmeyeceği saptanmaktadır. Eğer öğrenci, başvurulan okul tarafından eğitim almaya uygun görülürse, önce dil yeterlilik sınavı yapılmaktadır. LEO Yurtdışı Eğitim olarak bu konuda öğrencilerimize yardımcı olarak, gerekli sınavları temin ederek, ofisimizde uygulamaktayız.

Anlaşmalı olduğumuz birçok liseden öğrencilerimiz için en uygun olanı seçerek başvurudan, vize işlemlerine kadar tüm süreçleri takip etmekteyiz.

Yurtdışında lise eğitimi, öğrencinin tüm hayatını ve yaşam tarzını belirleyecek özel programlardır. Sunmuş olduğumuz yurtdışı programlardan en özen isteyen ve ciddiyetle yapılması gereken yerleştirmelerdir.  Bu nedenle lise yerleştirme hizmetlerimizi titizlikle ve öğrenciyi en iyi şekilde analiz ederek yerine getirmekteyiz.

Yurtdışı Lise Eğitimi’nin Faydaları
- MEB diploması yanında uluslararası bir diploma veriyor olması,
- Eğitim sırasında çok iyi bir dil eğitimi alınması, hatta 2. veya 3. dillerin öğrenilmesini sağlaması,
- IB diplomasının uluslararası geçerliliği ve yurt dışında en iyi üniversitelerde öncelikli kabulü,
- Öğrenciye zamanı en iyi şekilde kullanmayı, en uygun yöntemlerle çalışmayı öğretmesi,
- Öğrenciyi akademik dürüstlük konusunda bilinçlendirmesi,
- Öğrencinin düz yazı, makale ve denemeler yazarak yazma yeteneğinin gelişmesini sağlaması,
- Öğrencinin dünya vatandaşı olmasını daha küçük yaşlardan itibaren sağlaması,
- Öğrencinin, farklı kültürlere bakış açısını geliştirmesi ve sosyalleşmesini sağlaması.

 

Back to top