Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknruAmerika’da Uçuş Eğitimleri


LEO Yurtdışı Eğitim ve Amerikan Havacılık Kuruluşu ortağımız Ekoavaition işbirliğiyle, Amerika’da bulunan prestijli uçuş okullarında eğitim almak için gerekli tüm başvurularınız çok kısa bir zaman diliminde ve kolaylıkla yapılmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz Amerika da ki seçkin uçuş okulları ile sizlere pilot olma yolunda çok önemli kariyer fırsatı sunuyoruz. İş birlikteliğimiz ile hem Türkiye’den hem de eğitim esnasında Amerika’dan desteğimiz devam etmekte ve pilotaj eğitimi almak isteyen pilot adaylarına en iyi havacılık hizmetini sunmanın garantisini vermekteyiz.

Dünyanın en prestijli ve profesyonel uçuş okullarının çoğu, yıl boyu güneşin parladığı ve hava koşullarının uçuş eğitimini olumlu yönde etkileyerek optimize ettiği Florida eyaletinde konuşludur. Hava koşullarının mükemmele yakınlığı eğitimlerin planlanmasında elastikiyet sağlayarak daha hızlı bir eğitim verilmesine yardımcı olmaktadır. Hızlı eğitim veren ve bu eğitim süresince kurallardan ödün vermeyen okul anlaşmalarımız ile öğrencilerimizi en uygun okula ve programa yerleştirmekteyiz.  

Neden LEO Yurtdışı Eğitim

Bilindiği üzere ABD, havacılığın merkezi ülkelerden biridir ve yüzyılı aşkın süredir dünyada ki havacılık sektörünün liderlik rolünü üstlenmiş durumdadır ve bizim anlaşmalı olduğumuz okullar bu rol de kendini ispatlamış kaliteli ve güvenilir eğitimi kendilerine prensip edinmişlerdir. LEO Yurtdışı Eğitim olarak Amerika’da ki şirketimiz Ekoaviation’ın ortaklığını sürdürdüğü Jacops Flight Academy ve Wayman Flight Training uçuş okullarının Türkiye’de ki resmi temsilciliğini yapıyoruz. Aynı zamanda uçuş okullarına gitmek isteyen pilot adaylarına gerekli görüldüğü takdirde İngilizce yeterliliği konusunda Yurtdışı Dil okullarına da danışmanlık yaparak dil eğitimi konusunda da rehberlik hizmeti sunuyoruz.

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Ekoaviation Havacılık Danışmanlık Kurumu ve LEO Yurtdışı Eğitim işbirliği ile adaylara, yurtdışında eğitimleri boyunca danışmanlık hizmeti sağlayarak kısa zaman zarfında en uygun ücretler ile hedeflerine ulaşma imkânı sağlıyoruz. Havacılık eğitimi geniş bir bilgi ve tecrübe isteyen en zor işlerden biridir. Ekoaviation ve LEO Yurtdışı Eğitim bünyesindeki tecrübeli personel, adayların eğitimlerinin seçim aşamasından bitimine kadar adaylara yakın destek sağlamak için hazırdır. Türkiye tarafında LEO Yurtdışı Eğitim, kayıt işlemlerinizi hızla tamamlayarak, vize sürecinizi takip etmekte ve ödemeleriniz konusunda en doğru şekilde sizi bilgilendirerek sürpriz harcamaların önüne geçmektedir.  Ekoaviation olarak Amerika’da eğitime başlayan öğrencilere, yerinde hizmet anlayışı ile yakinen yardımcı olmaktayız. Adayların pilot ola hedeflerine giden yolda, eğitim süresince çıkabilecek problemler karşısında öğrenci adayına Türkiye’de ve ABD’de legal olarak hakların kavuşturulması safhasında yardımcı olmaktadır.

Amerika'da Uçuş Eğitimleri ve Pilotaj

Ortak Eğitim Kurumlarımız

LEO Yurtdışı Eğitim daha çok ABD’nin Florida Eyaleti odaklı olmak üzere dünyanın dört bir yanında prestijli uçuş okulları ile iş birliğine devam etmektedir. Dünyanın en prestijli ve profesyonel uçuş okullarının çoğu yıl boyu güneşin parladığı ve hava koşullarının uçuş eğitimini olumlu yönde etkileyerek optimize ettiği Florida eyaletinde konuşlanmıştır.
Anlaşmalı olduğumuz okulların filoları oldukça geniştir ve 34 adet eğitim uçağına sahiptir. Bunlar; C150, C172N, C172RG, C172XP, C182, Piper and Duchess ve Seneca tiplerinde uçaklardır.

Öğrencilerimize, 261 saat toplam uçuş ve simülatör eğitimleri ile Ticari Pilot eğitimi hızlandırılmış bir şekilde verilmekte olup,  5 veya 6 içerisinde programlar tamamlanmaktadır. Bu süreler açısından hem dünya geneli sağlanan uçuş eğitimlerinde hem de ABD uçuş okullarının birçoğuna oranla çok daha kısa sürede hedefe ulaşılabilir.
Hava koşullarının mükemmele yatkınlığı eğitim planlanmasında esneklik sağlayarak daha hızlı bir eğitim verilmesine yardımcı olur. Bu etmenlerin yanına aşağıdaki bazı faydalarında göz ardı edilmemesi gereklidir;

•    Yüksek eğitim kalitesi ve büyük bir filoda eğitim alma şansı
•    Belirlenen fiyatın üstüne ek bir ücret ödenmemesi,
•    En kısa sürede eğitimin tamamlanması,
•    Çift lisans avantajı (FAA ve çevrim sonrası EASA ve / veya Türk JAA lisansı),
•    İngilizcenin tüm eğitim boyunca kullanılarak dil probleminin çözülmesi,
•    EASA bağlısı okullarından daha fazla uçuş saatinin daha ucuza tamamlanması,
•    Türkiye ve Avrupa’nın aksine havaalanlarının eğitim uçaklarına açık olması,
•    Yapılan uçuşlarla Uluslararası uçuş tecrübesinin daha eğitim dönemden itibaren kazanılması.
Programlar

FAA Ticari Pilot Lisansı ( PPL-IR-CPL-ME)
FAA Ticari Pilot Lisansı Florida-ABD’de konuşlu ortak okullarımız tarafından verilmektedir. Tüm eğitim paketine konaklama hariç olarak Yaklaşık $48.000’dan başlayan bu paket de ki eğitim yaklaşık 6 ay sürmektedir. Öğrenciler paket dışı olan konaklama-yeme-içme, kiralık araba gibi giderleri kendileri karşılamaktadır. Konaklama ücretleri aylık yaklaşık $600 civarındadır.

FAA Uçuş Öğretmeni Lisansı

FAA uçuş öğretmeni lisansı ABD’de konuşlu ortak okullarımız tarafından verilmektedir. Tüm eğitim paketine konaklama da içinde olmak kaydıyla her şey dâhildir. Yaklaşık $8.500’den başlayan bu paket de ki eğitim seçilen öğretmenlik seviyesine göre yaklaşık 2 ile 4 hafta arası sürmektedir. Öğrenciler paket dışı olan yeme-içme, kiralık araba gibi giderleri kendileri karşılamaktadır.

Lisans Çevrimi (EASA Olmayandan EASA`ya ve/veya Türk Lisansına)

Sanılanın aksine EASA üyesi olmayan bir ülkeden alınan Pilot lisansının EASA ve/veya Türkiye Lisansına çevrimi zor bir süreci gerektirmemektedir. EASA ve/veya Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından konulan SHY-1H Lisans Çevirim talimnamesi esasları takip edilerek çevrim kolaylığı sağlanabilmektedir. FAA lisansınızı almanız sonrasında Türkiye de veya Avrupa da konuşlu bir uçuş okulu veya Florida’da şirketimiz Ekoaviation’ın yine ortaklığını sürdüğü EASA okulumuz aracılığıyla EASA 14 adet yer dersini alıp sınavlara girmek çevrimiçi için birinci şarttır. Akabinde EASA lisansı için Avrupa’da bir okulda,Türk lisansı için Türk okullarından birinde çoklu Motor Çevrim uçuşu yaparak FAA lisansınızı çevirebilirsiniz. Çevrim süresi boyunca ve ön hazırlık LEO Yurtdışı Eğitim sorunlarınıza cevap vererek lisansınızı EASA ve / veya Türk lisansına çevirmeniz de önünüzde duran engelleri zamanında ve profesyonel bir biçimde sorunları aşmanızı sağlar.

Tip Eğitimi

Günümüzde çoğu hava yolu şirketinin ise alım aşamasında adaylarda Tip Eğitimi de almış olma özelliği aradığı dikkate alındığında, pilot adayının kariyerine ulaşmasındaki en önemli noktalardan birinin tip eğitimi almış olması gerekliliği öne çıkmaktadır. Adayın Tip Eğitimi için hangi okula başvurmalıyım ve hangi tipte eğitim almalıyım gibi soruları temel sorulardır ve yanlış çıkılan yol bir bakıma kariyerin başlamadan bitmesi anlamına gelmektedir.

Ortağımız Ekoaviation’ın bünyesindeki tecrübeli ekip, adaylara Tip Eğitimi öncesi karar verme aşamasından başlayarak tecrübelerini aktarır ve adayların bu aşamada ve sonrasında problemler ve maddi sıkıntılar ile karşılaşmamalarını sağlayarak en iyi seçimi yapmalarına yardımcı olur.

İngilizce Yeterliliği

Pilot olabilmenin temel şartı iyi bir İngilizce seviyesine sahip olmaktır. Her ne kadar iyi eğitim alırsa alsın, bir pilot İngilizce bilgisi zayıf olduğu takdirde büyük sorunlar yaşayacaktır.

Uçuş okuluna Türkiye yerine Amerika’da giden bir öğrencinin dil seviyesinin artacağı aşikârdır. Çünkü bulunduğu ülke ve eyalette herkes İngilizce konuşmaktadır ve dil öğrenimi kaçınılmazdır.  Ancak belirtilmesi gereken konu, uçuş eğitimine kabul almaya hak kanmak için ortanın üzerinde bir İngilizce yeterliliğine sahip olunması gerekir. Kabul şartlarında TOEFL veya IELTS skoru istenmese de başarı sağlamak için gereklidir. ICAO Level testinde 4 ve üstü bir sonuç alınması buradaki eğitiminizi eksiksiz tamamlamanız yolundaki ilk adım olacaktır. ICAO Level testi iş başvurusu sırasında da aranan bir şarttır.

Seviyesi ortanın altında olan öğrencilerimiz için yine anlaşmalı oluğumuz yüzlerce dil okuluna yerleştirme yapmaktayız. Dil eğitimini tamamlayan öğrenci doğrudan uçuş eğitimine geçebilir. Seviyesi yeterli olup da havacılık İngilizcesi konusunda ek ders almak isteyen öğrencilerimize yine Uçuş Okulumuz bünyesinde eğitim verilmektedir.

Konaklama ve Sosyal Yaşam

Uçuş eğitimi programlarımıza katılan öğrencilerimize konaklamaları fiyatlara dâhil ederek sunuyoruz. Ancak öğrencimiz konaklamasını kendisi ayarlamak isterse, fiyattan düşürebilmekteyiz. Okulların sunduğu konaklamalar; şehir merkezine yakın, havuzlu ve spor tesislerine sahip 2 yataklı lüks konaklamalardır. Elektrik, İnternet gibi tüm hizmetler fiyatlara dâhildir. Dileyen öğrencilerimize fiyat farkı karşılığında tek kişilik oda imkânları da sunulmaktadır.

-    Çift Kişilik Oda : $150 ( Haftalık )
-    Tek Kişilik Oda: $250 ( Haftalık )

Vize İşlemleri

Uçuş eğitimleri için M1 vizesinin alınması gerekmektedir. Vize işlemleri açısından LEO Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize yardımcı olmak temel görevlerimiz arasındadır. Vize dosyasının en doğru şekilde hazırlanıp, Konsoloslukta yapacağınız mülakat randevunuzun alınıp, görüşme esnasında nasıl cevaplar vereceğinize kadar tüm süreçler hakkında bilgi vermekteyiz.
Maliyetler

Amerika uçuş okulları maliyetleri Türkiye veya Avrupa ülkelerine oranla çok daha ekonomiktir. Bunun yanında anlaşmalı olduğumuz okulların ve LEO Yurtdışı Eğitim olarak bizlerin, öğrencilerimize sunduğumuz en büyük avantaj, DEĞİŞMEYEN FİYAT GARANTİSİ’DİR. Amerika’da uçuş okuluna gidecek öğrencimiz, gitmeden önce ödemesi gereken tüm masrafları bilecektir ve fiyatlarda kesinlikle artış olmayacaktır. Bu sayede bütçesini ayarlayan öğrenci için sürpriz masraflar çıkmayacak ve ödemelerini ona göre ayarlayacaktır.
Uçuş eğitimleri sonunda pilot olmaya hak kazanan ve çok rahat bir şekilde havayolu şirketlerinde iş bulan öğrencilerimiz yüksek maaş olanakları ile çalışmaya başlayabilirler. Sağlanan maaşlar düşünüldüğünde, uçuş eğitimi için ödenen ücretler çok düşük kalsa da, bu programlara başlayacak öğrenciler için ilk etapta yüksek gibi gelebilmektedir.

Kredi Olanakları

Ekoaviation aracılığıyla TEB Bankası ile anlaşmış olduğumuzu bildirmek isteriz.  Eğitime başlamadan önce öğrencilerimiz kredi kullanmak isterse, bankanın çok düşük faizli ve ilk yıllarda düşük, sonraki yıllarda yüksek taksit ödemeli kredi imkânlarından faydalanabilirler. Örencilerimiz pilot olduktan sonra, taksitleri rahatlıkla ödeyebilirler.

Back to top