Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknruTEF (Test d’évaluation de français)

TEF, anadili Fransızca olmayanların akıcılığını test etmek için tasarlanmış bir sınavdır. Fransızca konuşulan üniversiteler ve şirketler tarafından tanınmaktadır. Özgüveninizi ve dil hâkimiyetinizi artırmak için minimum iki haftalık bir sınav hazırlık programı önermekteyiz. Bu kursa katılmak için orta seviyede Fransızca bilgisine sahip olunması gerekir.

TEF’de adayın seviyesi Paris Ticaret Odası’nın kriterlerine uygun olarak ölçülür. Test, Paris Ticaret Odası tarafından tasarlanmıştır.

DELF (diplôme d’études en langue française)

Bu sertifika Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından tanınmakta ve Fransızca becerilerinizi göstermektedir. Fransızca bilginizi ve özgüveninizi geliştirecek, testte karşınıza çıkabilecek sorulara benzer alıştırmalar kullanarak sınava hazırlanacaksınız. Sınav kurslarına katılmak için minimum okul seviyesinde Fransızca şartı bulunmaktadır.

DELF A1
Bu seviye temel bilgilerle ilgilidir. Bir dilin keşfedilmesine dayalı en basit seviyedir. Bu seviyede kişi temel iletişimi öğrenir: kendisi ve çevresi ile ilgili konuşabilir.

DELF A2
DELF A2 de aynı temellere dayanır: kişi temel iletişimde bu sefer daha sosyal bir konumdadır. Aday, temel ve rutin işlerle ilgili konuşup fikir alışverişi yapabilmelidir.

DELF B1
Bu seviyede birey bağımsızlığa kavuşmuştur. Etkileşimi sürdürebilir: bir tartışmayı izler ve kendi fikrini bildirir. Günlük yaşama dair durumlarla ilgili konuşabilir.

DELF B2
Bu seviyede kişi bağımsızca fikrini paylaşır ve savunur. Diyaloglarda belirli bir akıcılığa ve doğallığa kavuşmuştur. Kendi hatalarını fark edip düzeltebilir.

DALF (diplôme approfondi de langue française)

C1 ve C2 seviyelerini ilgilendirir. Bu seviyede kişi fransızca konuşulan ülkelerde yüksek öğrenim ya da çalışma ortamına hazırdır.

DELF (Fransız Dilinde Eğitim Diploması) ve DALF (Fransız Dilinde Yeterlilik Diploması) Fransızcadaki yeterliliğinizi « Diller İçin Avrupa Ortak Referans Çerçevesi » dâhilinde belgelendirmenizi sağlar. 

 (DELF için A1,A2,B1,B2; DALF için C1,C2) Bu 6 seviye bağımsızdır ve sınavlar dört oturum şeklinde yapılır: konuşulanı anlama, yazılı anlatımı anlama, yazılı ve sözlü oturumlar şeklinde yapılır.

DELF/DALF diplomalarının geçerliliği ömür boyudur.

 

 

Back to top