Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknru

Daha kısa sürede belirli bir alanda uzmanlaşmayı sağlayan sertifika – diploma programları hem lisans ve yüksek lisans öğrencileri tarafından hem de mesleğe başlamadan önce pratiğe dayalı eğitim almak isteyen genç iş adamları tarafından veya farklı bir alanda uzmanlaşmak isteyen şirket çalışanları ve şirket sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sertifika programlarına katılmanın yaşı yoktur.

Sertifika ve diploma programlarının tanınmışlığı gün geçtikçe artmaktadır. Ülkemizde üniversite eğitimini tamamlayan ancak süresi 1-2 sene arasında değişen master programlarının gerektirdiği kadar bütçe ve zamanı olmayan öğrenciler sertifika - diploma programlarını tercih etmektedirler. Kısa süreli ve düşük maliyetli oluşu, esnek giriş koşulları ve geniş program yelpazesiyle sertifika - diploma programları üniversite sonrası iş hayatına atılmadan önce özgeçmişe eklenecek cazip bir programdır. Konu farkı olmaksızın yurtdışında katıldığımız programların mesleki bilgi yanında en önemli katkılarından biri şüphesiz İngilizce seviyesini arttırmasıdır.

Master programları teorik ağırlıklıdır ve öncelikli çalışmaları literatür içerikli bilimsel çalışmalardır.  Sertifika veya diploma programları ise teorik eğitimden ziyade pratik eğitime ağırlık vermektedirler. Yurtdışında alınan bir sertifika veya diploma programının en büyük avantajı üniversitede yıllar süren teorik eğitimden sonra alanında uzman yöneticiler tarafından uygulamaya yönelik pratik bilgiler almaktır. İş hayatında yıllarca yöneticilik yapmış kişilerin yaşamış olduğu tecrübeyi örnek olaylarla katılımcılarla paylaşması, şirket yönetiminde kullanılan metotların açıklanması ve yol gösterici yöntemlerin gösterilmesi katılımcıların uzun sürede edinmeyeceği tecrübeyi kısa sürece sığdıracaktır.

Programlar, birçok ülkede hem enstitüler ve iş okulları hem de üniversiteler bünyesinde extension bölümlerinde sunulmaktadır. Sertifika & diploma programlarına katılabilmenin akademik koşulları program ve ülkeye göre değişiklik gösterir. Bazı programlar için lise mezunu olmak bile yeterlidir. Akademik olarak belli bir İngilizce seviyesine sahip olmak önemlidir. Gerekli İngilizce düzeyi programdan programa, okuldan okula farklılık gösterse de minimum İngilizce seviyesi TOEFL 79IBT veya IELTS 6,0’dır. İngilizce seviyesi bunun altında olanlar aynı okul bünyesinde veya sadece İngilizce eğitimi verilen bir okulda sertifika - diploma programı öncesinde yabancı dillerini de geliştirebilirler.

YURTDIŞINDA SERTİFİKA – DİPLOMA PROGRAMLARININ AVANTAJLARI

 • Yerli ve yabancı öğrencilerle aynı ortamda uluslar arası bir atmosferde eğitim almak gelecekteki iş hayatını olumlu etkiler.
 • Maliyetleri birçok programa (lisans, yüksek lisans, MBA) oranla çok daha düşüktür.
 • Zamanı kısıtlı olan kişiler (özellikle iş adamları) açısından uygundur. 4 haftadan itibaren bu programlara katılmak mümkündür.
 • Program yelpazeleri geniştir. Birçok alanda eğitim alınabilir.
 • Bazı programlarda alınan dersler, üniversitelerde kredi olarak saydırılabilir.
 • Pratiğe dayalı eğitim almak isteyen kişiler açısından faydalıdır.
 • Eğitimini aldığı alandan farklı bir alana yönelmek isteyen öğrenciler tercih edebilir. Kısa zamanda ilgilendikleri alanda uzmanlaşıp sertifikalarını alabilirler.
 • Giriş koşulları kolaydır. Herhangi bir diploma istenmez.
 • Program tarihleri yüksek lisans eğitimine göre daha esnektir. Yılda en az 4 başlama tarihleri bulunur.
 • Öğrenciler gittikleri ülkenin yasal koşulları uygun olduğu sürece, aldıkları eğitim süresi kadar staj hakkı elde ederler.
 • Program saatleri ve devam durumları akademik programlara göre daha esnektir.
 • Program bitiminde aldığınız sertifika ve diploma dünyada tanınıp kabul görecektir.


PROGRAM SEÇİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Sertifika - Diploma Programlarını Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

 

 • Okul Seçimi: Öğretim kadrosu, okulun tanınırlığı, ek servisler, okulun konumu ve daha önce programa katılmış öğrencilerin görüşleri dikkate alınmalıdır.

 • Ders İçeriği: Programı sunan okulun ve programın adı kadar içeriği de önemlidir. Müfredatın ilgi ve ihtiyaçlarla örtüşüp örtüşmediğine dikkat edilmelidir.

 • Program Süresi: Programın saat ve süresini araştırmak gerekir. Sadece kaç hafta veya ay sunuluyor olması yanında kaç saat veya dersten oluştuğu da öğrenilmelidir. Programın sürece uzun olması içeriğin de yoğun olduğu veya programın kısa olması az şey öğrenileceği anlamına gelmemektedir.

 • Maliyet: Alınacak sertifika programı eğitimi, farklı okulların fiyatları karşılaştırılarak belirlenmelidir. Fiyat karşılaştırması toplam süre üzerinden değil alınacak ders saati üzerinden hesaplanmalıdır. Ayrıca program süresi uzadıkça yaşam giderlerinin, konaklama, ulaşım gibi diğer giderlerin de artacağı unutulmamalı hesaplamalara dahil edilmelidir.

 

YURTDIŞINDA SERTİFİKA – DİPLOMA PROGRAMLARINA KATILABİLECEĞİNİZ ÜLKELER

Dünyanın birçok ülkesinde sertifika – diploma programları bulunmaktadır. LEO Yurtdışı Eğitim olarak öğrencilerimize bilgi ve tecrübelerimize dayanarak en uygun sertifika – diploma programını bulmak, ülkeyi, şehri ve süreyi belirlemelerine yardımcı olmak görevlerimiz arasındadır. Birçok okulla olan işbirliğimiz ve anlaşmalarımız doğrultusunda öğrencilerimize yardımcı olmaktayız. Sunduğumuz ülke ve okulların dışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için araştırmalar yapıp uygun programlar için dönüşler sağlamaktayız.

Sertifika – Diploma Programlarına öğrenci gönderdiğimiz ülkeler: İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, İtalya, İspanya

Detaylı bilgi için LEO Yurtdışı Eğitim ile iletişime geçebilir, sorularınızı yanıtlamak ve danışmanlarımızla yüz yüze görüşmek üzere ofisimize bekleriz.

 

Back to top