Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknruYurtdışında Sınav Hazırlık Kursları

Sınav hazırlık kursları, öğrencileri uluslar arası geçerliliği olan IELTS, TOEFL, Cambridge Exams, GMAT, GRE, TOIEC, TESOL gibi sınavlara hazırlamaya yönelik, ağırlıklı olarak dil okullarının ve üniversitelerin hazırlık bölümlerinin bünyesinde verilen programlardır.

Kimler Katılabilir
Yabancı üniversitelerde lisans, yüksek lisans, MBA gibi programlara katılmak isteyen öğrencilerden dil yeterlilik belgesi sunmaları istenir. Hatta Türkiye’de hazırlık sınıfından muaf olmak için de birçok öğrenci bu sınavlara katılmaktadır. IELTS, TOEFL gibi teknik sınavlarda başarılı olmak için sınav yapısının detaylı olarak bilinmesi gerekir. İşte bu kurslar öğrenciler için kısa sürede tamamlanıp, sınavdaki başarıyı büyük oranda arttıran kurslardır.

Kurs Kabul Şartları
Öğrencilerin bu programlardan herhangi birine kabul edilebilmesi için İngilizce seviyelerinin yüksek olması gerekir. Çünkü bu kurslarda İngilizce seviyelerini arttırmaya yönelik dersler yerine, girilmesi planlanan sınavlarda başarılı olmayı sağlayacak teorik ve pratik bilgiler verilir. Ayrıca bu programlar süre olarak kısadır. İngilizce seviyesi düşük olan öğrencilerin önce dil eğitimlerini tamamlayıp ardından bu kurslara geçiş yapması tavsiye edilir.

Sınav Uygulama Merkezleri
Öğrenciler, IELTS veya TOEFL sınavlarını dünyanın birçok yerinde alabilirler. Sınavlar, Türkiye’de de yapılmaktadır. Ancak yurtdışında bir sınav hazırlık kursuna katılıp, gidilen ülkede sınava girmek başarıyı arttıracaktır.

Puanlama
TOEFL’ da puanlama 120 üzerinden yapılır. Her bölüm kendi içerisinde 30 puan üzerinden hesaplanır. IELTS’ de ise puanlama 1-9 aralığında yapılır. Her bölüm 1-9 aralığında değerlendirilir ve Genel Puan (Overall Band Score) tam veya buçuklu olarak hesaplanır.

 

Back to top