Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

trenfrdeitknru

ingiltere vize işlemleri

İngiltere’de uzun dönem özellikle akademik programlarda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için yaptığımız...

Tier4 (Point Base System) vizesinde kapsamlı değişiklikler yapılmıştır.

6 aydan kısa süreli eğitimlerde alınan Studeent Visitor Visa’da herhangi bir değişiklik yapılmamıştır.

Yeni düzenlemelerle Tier4 vizesine başvuracak öğrenciler, puanlama esasına göre değerlendirilecektir. Toplamda 40 puandan oluşan değerlendirmenin 30 puanını başvurulan okul ( okulun mutlaka PBSye kayıtlı olması, lisans numarasının da vize mektubunda belirtilmesi gerekir ), 10 puanını ise maddi durumu gösterir belge olan banka referans mektubu belirleyecektir.

Başvuru için istenen belgeler İngilizce sunulmak zorundadır. Türkçe belgelerin mutlaka yeminli tercüman tarafından çevrilmesi gerekir. Ayrıca tüm belgeler orijinal olmalıdır. Fotokopi kabul edilmez. Başvuracak kişinin parmak izi alınacağından şahsen başvuru yapılması ve randevu gününde vize başvuru merkezinde olunması gerekir.

Yapılan yeni düzenlemelere göre, uzatılabilir vize alıp, programı süresince yarım zamanlı çalışmak isteyen öğrenciler için Tier4 vizesine başvurmak gerekecektir. Bu vize kategorisine başvuracak öğrenciden, en az Elementary seviyesinde İngilizce yeterliliği istenecektir. Bu seviyenin altında olan öğrenciler önce kısa süreli vizeye başvuracaklardır. Ayrıca öğrenciler 20 saat yarı zamanlı çalışma hakkına sahip olacaklardır. Programlarını uzatma hakkı da sağlanan bir diğer avantajdır.

Ayrıca yeni düzenleme ile eğitim alacak öğrenciye anne veya babası dışındaki kişiler sponsor olamayacaktır. Şirket sponsorluklarında ise sadece dünyaca tanınan büyük şirketlerin sponsorluğu kabul edilecektir.Tier4 Başvuruları Gerekli Evrak Listesi:

 1. En az 6 ay geçerliliği bulunan Pasaport, varsa eski pasaportlar
 2. 4 adet vesikalık fotoğraf (arka fonu beyaz)
 3. Vize Mektubu (Okul tarafından sağlanacaktır)
 4. Vukuatlı Aile Nüfus Kayıt Örneği (çevirisi ve noterden onayı yapılmalıdır)
 5. Diploma ve Transkript (Son mezun olunan okuldan, noter onaylı ve ingilizce)
 6. İngilizce Dil Seviyesini Gösterir Belge ( Eğitim alınan dil kursundan alınacak belge İngilizce olmalıdır ve başlangıç-bitiş zamanları ile gelinen seviye mutlaka belirtilmelidir. Dil kursuna gitmeyen öğrenciler, gidecekleri okul tarafından test almalıdırlar ve en az elementary seviyesinde olduklarını kanıtlamalılardır.
 7. Banka hesapları ( Gerekli miktarın bankada 28 iş günü boyunca duruyor olmasının alınacak hesap dökümleri ile ispatlanması gerekir. Banka hesap cüzdanının yeminli tercüman tarafından yapılan çevirisinin de cüzdanla beraber başvuruya konulması gerekir. Başvuruda bulunacak kişinin tüm eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak bedelin hesabında gösterilmesi gerekir.

  Hesaplama şu şekilde yapılır: Toplam Eğitim Ücreti + Toplam Yaşam Masrafı ( Londra içi için aylık 800 GBP, Londra dışı için aylık 600 GBP)

  Not: Eğitim almayı planladığınız okulun, PBS sistemine kaydını aşağıdaki BURADA Kİ linkten kontrol edebilirsiniz.

Partner Ortaklarımız

Back to top